Technologia a cena izolacji – Expert-Bud A.G.

Blog

Poruszany dzisiaj temat ma związek z wycenami usług i różnicami tych wycen, na czym polegają i z czego wynikają różne wyceny pozornie takich samych usług?

Po pierwsze technologia, nie dla wszystkich jest jasne że jeśli nie mamy określonej jasno technologii czyli sposobu naprawy lub wykonania prac to w zasadzie przy dzisiejszej świadomości większości wykonawców każdy oferuje wykonanie usługi według swoich możliwości i stanu posiadanej wiedzy a to jest zupełnie co innego niż konkretna technologia wykonania robót gwarantująca należyte wykonanie i bezproblemowe użytkowanie obiektu w którym wykonano usługę. Z moich doświadczeń wynika że większość popełnia błędy z banalnej niewiedzy, mniejsze lub większe ale niemal zawsze. Opracowanie i zastosowanie technologii, jednakowego przedmiaru jest dopiero w stanie wyłapać konkretną różnicę w cenie usługi w innych przypadkach klienci sami proszą się o problemy.

Po drugie materiały, cena jest uzależniona od marki produktu i renomy producenta i gwarancji jakich udziela producent na trwałość jego wyrobów.

Po trzecie jakość wykonania, wiedza i umiejętność stosowania produktów które często są podane w formie całych systemów, świadomość jak oddziałowują na budynek i jaką spełniają rolę daleko wykracza poza możliwości pojmowania typowych ekip budowlanych. Nie umiejszając ich umiejętnościom technologie budowlane są dzisiaj dość skomplikowane i budownictwo poszerza się stale o coraz nowsze w wielu branżach w zawrotnym tępie. Nie ma ludzi którzy ogarniają wszystko i wszędzie sobie poradzą a izolacje dziś to chemia i nauki ścisłe. Ogrom nauki i wiedzy o budownictwie ogólnym, właściwościach materiałów wyklucza taką uniwersalność nawet u Polaków których nie bez powodu uznaje się za niezwykle utalentowanych w branży budowlanej w całym świecie.